Life is nothing but a game, that most of us will lose.

1. kapitola - (Ne) šťastná svatba

28. září 2012 v 19:18 | zelvicka7 |  Lady Malfoy
1. kapitola k Lady Malfoy z hp-povidky.pise.cz. Snad se Vám bude líbit! Usmívající se"Ká sedmička ven," poručil ostrý hlas. Hermiona se velmi pomalu začala zvedat. Hrozně ji bolelo celé tělo a byla unavená a zesláblá. Nakonec se zvedla a vypotácela se ven z cely. Strážný ji odvedl k oprýskanému kohoutku, který stál osamoceně v koutě další místnosti.
"Ká sedmičko, máš dvě minuty. Umyj se a pak se najez a napij. O nic se nepokoušej. Za dvě minuty tě odvedu zpátky do tvé cely."
Hermiona počkala než odešel, pak ze sebe schodila potrhané šedé šaty, které měla na sobě a zapnula vodu. Bylo jí neskutečně málo a byla hrozně studená, ale Hermiona se jen protáhla slastí, voda byla totiž opravdu průzračně čistá. Umyla se, vypnula kohoutek a nahá se vydala ke stolečku, kde ležely tři tenké plátky chleba a džbán čisté vody. Najedla se a napila, podržela si staré šaty kolem těla a opřela se o zeď. Za pár vteřin tu byl strážný a podal jí prošívanou deku s motivem spojených hůlek. Tu deku Hermiona sama ušila. Teď se do ní zabalila a vydala se zpět na cestu ke své cele. Tam ji strážný nechal, zamkl za ní a hodil jí přes mříže asi tři metry atlasově modré látky.
"Tvůj výdělek," řekl prostě. Pak jí ještě podal tmavě černé šaty a odešel. Její staré šedé si vzal s sebou.
Hermiona vydechla a vytáhla z krabičky od sirek jehlu a kousek světlé nitě. Vzdychla. Vysypala zbytek obsahu krabičky na zem. Byly to různé věci - malý bloček papíru, obyčejná neořezaná tužka, kousek papírového kapesníku a přívěsek ve tvaru štěněte. Znovu zavzdychla. Zase jí docházela nit.

O měsíc dříve
"Hermiono, uklidni se, vypadáš báječně," přesvědčovala ji Ginny.
"Já tam nemůžu," skučela Hermiona. "Podívej, ty šaty jsou moc krátké a já mám moc vyhublé nohy. A ten výstřih! Ginny!"
"Herm, v pořádku, vypadáš báječně," usmála se kamarádka. "Budeš naše úžasná družička, jinak uvidíš!"
A tak už bez protestů Hermiona vyšla na zahradu.
Svatba se vydařila. Harry a Ginny se usmívali a poté Ginny prohlásila, že je těhotná. Oba se pak znovu usmívali a znovu příjmali blahopřání, ale Mione na kamarádce viděla, že chtějí být raději sami. A to Ginny dlužila.
Zhuboka se nadechla a došla do prostřed podia. Téměř všichni muži se na ní otočili a zálibně si ji prohlíželi. Hermiona jen čekala, až ji někdo vyzve k tanci.
"Hej, Grangerová, zatancuješ si?" Ozvalo se za ní. Prudce se otočila. Nestál za ní nikdo jiný než Draco Malfoy ve smaragdovém hábitu, který mu nesmírně slušel.
Hermiona přivřela oči a očekávala útok. Za těch pár týdnů se vůbec nezměnila, pomyslel si Draco.
"Tak jo," vzdychla nakonec a pokrčila rameny. Draco ji objal kolem pasu a přitáhl ji blíž k sobě. Hermioně naskočila husí kůže. Hned po první písničce ho pustila a vytratila se. Ginny a Harry už zřejmě někam zmizeli a tak se rozhodla najít Rona. Nemusela hledat dlouho, Ron seděl na jedné z židlí a zaujatě si povídal s nějakou blondýnkou.
"Rone!" zavolala na něj Herm a zamávala. Ron vstal a vydal se k ní. Usmíval se.
"Bavíš se?" zeptal se a rozhlédl se kolem. "Někde jsem tu zahlédl Malfoye. Co tu dělá?"
Pokrčila rameny. "Nevím. Ale je to pěkná svatba."
"To ano," kývl Ron a po chvíli se znovu vydal k oné blondýnce a sedl si k ní. Hermiona neměla moc času na smutnění, protože se k ní přitočilo hned několik mužů a prosilo o tanec. Až do rána se točila na tanečním parketu. Většina hostů už byla pryč, Mia doufala, že k nim patří i Malfoy. Ale její špatné očekávání se naplnilo. Draco Malfoy se náhle objevil vedle ní a ji ovanul silný zápach ohnivé whisky.
"Ahoj, zatančíš si?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nikca289 nikca289 | 4. prosince 2012 v 17:40 | Reagovat

perfektna kapitola :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama