Life is nothing but a game, that most of us will lose.

3. kapitola - Ne... nebo ano?

28. září 2012 v 19:27 | zelvicka7 |  Lady Malfoy
Další kapitola. Hezké čtení! Usmívající se
"Ne..." vydala ze sebe Hermiona tichounce.
Neměla čas začít křičet, protože v tu chvíli se Dracovi rty letmo dotkly těch jejích a ona okamžitě zmlkla. Možná, že by křičet dokázala, jenže už na to neměla sílu. Cítila se najednou vyčerpaná, jako bez života. Hranice, kterou před sebe vystavěla se náhle zbořila jediným sfouknutím. Všechno, co dělala posledních pět let bylo ztraceno.
Draco se trochu odtáhl a zadíval se jí do očí. Náhle byly jeho oči naprosto klidné a šedivé jako vždycky, všechna červeň rázem vyprchala. Opravdu už nebyl opilý?
Hermiona neuhnula pokledem. Měla pocit, jako by si jí prohlížil pod rentgenem. Byl to magický okamžik, když takhle stáli zírajíc si navzájem do očí a téměř přimáčknuti jeden na druhého (tedy přesněji Draco na Hermionu a Hermiona na zeď... chudinka...).
A pak se blonďák sklonil a znovu ji políbil, tentokrát úplně jinak, dravě a vášnivě. A tentokrát spolupracovali oba a Hermiona náhle nevěděla, co by si měla myslet. Jenže na myšlení nezbývalo moc času, Draco ji ještě těsněji přimáčkl ke zdi a druhou rukou nahmatal zapínání jejích družičkovských šatů.

**

Když se Hermiona ráno probrala, hrozně ji bolela hlava. Zpočátku si neuvědomovala, kde je a co se stalo, poté však zjistila, že leží na zemi v jedné z postranních chodeb a hned se jí vrátily vzpomínky na včerejší noc. Zrudla a posadila se. Vedle sebe ucítila něco jako vlasy a rychle se otočila. Vedle ní ležel ještě spící Draco Malfoy. Hermiona se prudce nadechla.
Co jsem to jen udělala? prolétlo jí hlavou.
To, co včera v noci spoustu dalších lidí, ozval se další hlásek v její mysli. Pomyslela na Harryho a Ginny a ušklíbla se. Hned ale znovu zvážněla. Poté chvilku seděla a nic nedělala a pak se rozhodla rychle jednat. Potichu se oblékla do náhradních šatů, které jsi sebou přinesla, fialového topu a džínové sukně a zastavila se s hůlkou namířenou na tvrdě spícího blonďáka.
"Zapomeň," špitla tiše a pak rychle vstala. Rozhlédla se a uviděla na stěně viset hodiny, bylo půl deváté.
Upravila se ve velkém stojacím zrcadle a odešla zadním vchodem. Přinutila se nepohlédnout na Draca Malfoye, který ale stejně stále spal.

**

Nevěděla, co udělat, až ho příště potká. Nevěděla, jestli dokáže zapomenout. Nevěděla, proč na něj pořád musí myslet. Nevěděla... vlastně nevěděla nic. Od té doby byla jako bez života, její oči postrádaly jiskru a měla propadlé tváře, už dlouho nic nejedla. Každý den jí volala Parvati. Jednou takhle večer zase zavolala.

"Ahoj Hermiono!" ozvalo se nadšeně ze sluchátka.
"Ahoj," prohlásila neupřímně radostným tónem Hermiona.
"Hermiono! Stalo se něco úžasného! Dean mě požádal o ruku!" Hermiona si odsunula sluchátko co nejdál od ucha, aby neohluchla z Parvati vřískání.
"To je úžasné, Pat," vzdychla Hermiona. "Ron a Avril se berou už v pátek. Nevím, jestli to zvládnu."
"Ach Herm," pronesla smutným tónem Parvati. "Ale přece už Ronalda nemiluješ, ne? Měla bys na něj zapomenout. Víš co? Zítra večer je seznamka a ty tam půjdeš. Doprovodím tě, abych měla jistotu, že mi neutečeš. A na Rona zapomeň. Nemusíš na jeho svatbu jít, ale musíš být na té mojí! Bude v neděli. A ty budeš družička, hlavní družička. A ještě k tomu můj svěděk. Bereš?"
Hermiona vzdychla. "Nemám náladu ani na nějaké pitomé seznamování a ani na to, být družička. Promiň Pat, ale nejde to."
"Na svatbě Harryho a Ginny se něco stalo," konstatovala Parvati. "Má to něco společného s Malfoyem? Udělal ti něco?"
"Ne!" vyjekla Hermiona. Nevěděla, proč se Draca vůbec zastává, ale v té chvíli vůbec nemyslela.
"Jistě," prohlásila zdvořile Parvati. "Přijď dneska v jedenáct do kotle. Potřebujeme to probrat. A přijď včas, Mio!" S těmi slovy zavěsila a Hermiona zaklapla mobil a hodila ho na postel. Přece se takhle nemohla ukázat Parvati!

**

Grangerová,
přijď v jedenáct do Děravého kotle. Potřebuji si s Tebou vážně promluvit.
D. Malfoy
Hermiona hleděla na dopis. Tohle bylo vážné. Nemohla jít do Děravého kotle, protože by tam potkala Draca i Parvati. Jenže potřebovala pro oba dobrou výmluvu. Nakonec vytočila Patino číslo.
"Ahoj Pat," pozdravila, jakmile kamarádka mobil zvedla.
"Ahoj Hermiono, co se děje?"
"Víš, já nemůžu se s tebou nemůžu sejít. Už mám jinou schůzku," řekla popravdě Hermiona.
"Cože? Schůzku?" zeptala se vzrušeně Parvati. "Jako rande?"
"Hmm," zamumlala Hermiona. "Tak se sejdeme jindy, ano? Tak čau." Zaklapla mobil a chvíli přemýšlela, co říct Dracovi. A pak ji napadla hrozná myšlenka - co když si to všechno pamatuje? Potřebovala si to s ním vyjasnit.

Přijdu, ale nevím, co po mně chceš. V jedenáct v kotli.
Hermiona Grangerová
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama