Life is nothing but a game, that most of us will lose.

3. kapitola - Těší mě, Ginny.

6. října 2012 v 11:08 | zelvicka7
Kapitola je docela krátká a již psaná zde. Tuto povídku mám najraději a tak jsem se rozhodla to někam dotáhnout. V této kapitole se spolu Draco a Ginny seznámí.Ginny si ve Zmijozelu docela zvykla, přesto by se nikdy nedalo říct, že se jí v něm líbí. V ložnici spala ještě se čtyřmi dívkami: s tichou a uzavřenou Meredith, škodolibou Justine, namyšlenou Granditi a s Annabellou.
Přesto, že největší "přátelství" navázala právě s Annabellou, přála si Ginny v koutku duše více poznat Meredith. To jí ovšem nebylo dovoleno od Annabelly, která si Ginny žárlivě hlídala a nikdy ji nehodlala nechat samotnou.

Každé ráno Ginny sešla připravená na vyučování do zmijozelské společenské místnosti. Vždy fascinovaně zírala na stěny a zářivě zelené světlo, které bylo zřejmě způsobeno tím, že se místnost nacházela pod jezerem.
Vždycky pár minut čekala, než se k ní přidala Annabellla, které připravit se trvalo o trochu déle a dívky společně vyrazily na snídani.

Dnes ráno Annabellla ve společenské místnosti ještě nebyla. Nebyl tam nikdo, koho by Ginny znala více než jen od vidění. To ovšem nebylo nic zvláštního.
Když Annabella stále nepřicházela, posadila se Ginny do křesla a obdivovala výzdobu místnosti.

Náhle zpozorněla, protože od chlapeckých ložnic někdo scházel. Někdo, koho už viděla nejen ve Zmijozelu.
Draco Malfoy. Chlapec s platinově blonďatými vlasy pečlivě ulízanými k hlavě a hlubokýma šedýma očima. Ginny ho znala z Krucánků a Kaňourů a také z bratrova vyprávění.

Draco si Ginny zřejmě nevšiml a nevědomky kráčel přímo k ní. Spatřil ji teprve, když si všiml, že ho pozoruje. Zvedl oči a zahleděl se na Ginny. Dívka zrůžověla.
Draco si rukou uhladil vlasy a napřáhl k rudovlásce ruku. Zřejmě si neuvědomil, že ji zná, že je Weasleyová. Tedy ne, že by si nevšiml jejích ohnivých vlasů, ale prostě si spíše nepřipustil, že by Weasleyová klidně seděla ve zmijozelské místnosti.

"Ahoj," usmál se Draco. "Jmenuju se Draco. Draco Malfoy. A ty?"
Ginny otevřela pusu a chystala se představit. Potom ji ale radši zavřela. Nechtěla se představovat jako Ginevra Weasleyová.
"Jsi nová, to vím, protože bych si tě určitě všimnul," pokračoval a lehce ji zatahal za pramen červených vlasů, který jí lemoval tvář.

"Jsem Ginny," představila se nakonec. Rozhodla se, že neřekne příjmení.
"Těší mě, Ginny," prohodil Draco. "Půjdeš na snídani?"
"Jasně," přikývla a vydala se s Dracem ven ze společenské místnosti. Ani se neohlédla na Annabellu, která se právě vynořila z dívčích ložnic na něco na ni volala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sára Sára | E-mail | Web | 7. října 2012 v 10:16 | Reagovat

jů zajímavé, Ginny a Draco,... těším se na další pokračování moc a moc, snad bude brzy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama