Life is nothing but a game, that most of us will lose.

3. kapitola - Neobyčejná pozvánka

23. listopadu 2012 v 8:00 | zelvicka7 |  Nemiluješ mne a já to vím
Hrozně se omlouvám, že je to po tak dlouhé době. Tahle povídka mě dříve nebavila, teď už je tomu jinak a já tedy dlužím Sasance-chan velkou omluvu a nejen jí, i všem ostatním příznivcům této povídky. Je to skoro měsíc, co byla poslední kapitola a jelikož v anketě jsem zjistila, že pro tuto povídku je nejvíc hlasů, vymyslela jsem, že by každý pátek přibývala jedna kapitola. :-) Jak se Vám to líbí? No nic, nebudu Vás zdržovat, už se klidně začtěte:Bylo už po půlnoci, ale Ginny Weasleyová stále ležela ve své posteli v nebelvírské věži a nemohla usnout. A kdo také ano?
Předešlý den toho opravdu zažila hodně - asi nejhezčí kluk z celé školy ji pozval na rande a ona ho odmítla a ještě se mu vysmála do očí. Na lektvarech jí Snape sebral dobrých padesát bodů a ve vstupní síni dostala od Malfoye pořádnou ránu, když se svými kumpány šel na oběd a malé rudovlásky stojící opodál si jaksi "nevšiml" a "omylem" do ní vrazil.

Byl to těžký den. Ginny toho zažila opravdu hodně, ale usnout nemohla snad jen kvůli jedné věci. Kvůli Thomasu Darkovi.

**

Thomas také nemohl usnout. A kdyby si namlouval, že to nebylo kvůli Ginny, lhal by.
Ginny Weasleyová se mu zalíbila už před docela dlouhou dobou. Na svůj věk byla jedna z nejhezčích dívek na škole. Thomasovi se velice líbily její velké mandlové oči čokoládové barvy a dlouhé zrzavé vlasy. Ale kvůli něčemu se mu líbila nejvíc ze všeho. Kvůli tomu, že o něj nestála.
Nevěděl, proč to tak je. Nevěděl, proč o něj Ginny nestojí a ani nevěděl, proč mu připadá tak výjimečná. Ale přál si to zjistit.

**

Po další hodině se Ginny přestala pokoušet usnout a vstala. Oblékla si džíny a tílko, přes ramena si přehodila mikinu a potichu se vyplížila z dívčí ložnice. V nebelvírské společenské místnosti naštěstí nikdo nebyl a tak se mohla nepozorovaně vzdálit až k Buclaté dámě. Zatlačila na portrét a už slyšela huhlání. Rychle prolezla ven a pospíšila si za roh, takže než Buclatá dáma otevřela oči, Ginny už byla dávno pryč.

Vlastně ji nenapadalo, kam jít. Bezmyšlenkovitě však došla až do vstupní síně a pak ven z hradu. Teprve u jezera si uvědomila, kde vlastně je a zděsila se. Vážně nepřemýšlela a pokud by ji venku nachytal v noci někdo z učitelů...

Po chvíli váhání se posadila na blízký kámen u jezera a zahleděla se do vodní hladiny. Bylo hezky a ani ne moc velká zima, na obloze byl vidět kulatý měsíc a ozařoval bradavické jezero. Bylo to jako z pohádky.

**

"Co jsi to říkal?"
Thomas sebou trhl a posadil se na posteli. Byl ve chlapeckých ložnicích Zmijozelu, ale v tu chvíli na to skoro zapomněl a vyděsil se.
"Cože?" vyhrkl a promnul si oči.
"Pořád jsi mumlal nějaký jméno," odpověděl hlas a teprve v tu chvíli si Thomas uvědomil, kde je, a že na něj z vedlejší postele mluví Zabini Blease.
"Jaký jméno?" zeptal se už klidně.
"Ginny." Zněla odpověď.
"Ginny?!" vyděsil se Thomas. "Co je s ní?!"
"S ní?" posmíval se Zabini. "Aha, už tomu rozumím. Že by ti moje sestra nebyla dost?"
"Nech toho," usadil ho Thomas. "A víš moc dobře, že s tvojí sestrou už nechodím."
"No jasně," rozzlobil se Zabini. "Jenže ona je do tebe zamilovaná a ty to moc dobře víš."
"Emily z toho vynech," zívl Thomas a protáhl se.
"Tak si běž za tou svojí Ginny. A buď rád, že nevím, kdo to je, jinak by o ní věděla už celá škola!"

Thomas chvíli zíral na závěs své postele, pak se zvedl, během minuty spěšně oblékl a rychle vyšel z místnosti. Cestou si na sebe natáhl na mikinu ještě teplý plášť, aby mu nebyla zima. Když vyšel ze společenské místnosti, dal se do běhu.

Nevnímal, kam ho nohy nesou a za krátko se ocitl u jezera. Náhodou si všiml, že na kameni nejblíže u vodní hladiny někdo sedí. Okamžitě v jasném svitu úplňku rozeznal dívčiny rysy.
Měla pravděbodobně dlouhé vlasy, malý nos, plná ústa a velké oči mandlového tvaru. Víc rozpoznat nedokázal, protože tak velké světlo zase nebylo.

Thomas se po chvilce zaváhání posadil vedle ní. Dívka ho spatřila, ale zůstala hledět do vodní hladiny. Za chvíli Thomasovi konečně došlo, kdo ta dívka je. Poznal Ginny Weasleyovou podle rudé barvy vlasů, která se na pouhou vteřinu zaleskla ve svitu měsíce.

Ginny ale nedošlo, kdo vedle ní sedí, protože kdyby ano, už brzy by si odsedla nebo dokonce odešla. A Thomas byl rád, že neví, kdo on je.

**

Zůstali tam sedět a dívat se do vody asi hodinu. Kámen byl docela malý a oni se prakticky dotýkali stehny, ale Ginny si neodsedla, protože Thomase stále ještě nepoznala.

Kolem druhé nebo třetí hodiny ranní se začala Ginny třást. Thomas se dlouho nerozmýšlel, sundal si plášť a přehodil jí ho přes ramena. Ginny se usmála a položila si hlavu na jeho rameno, stále ale nespustila pohled z hladiny.

**

Už se začínalo rozednívat a Thomas stěží skrýval únavu, ale pokoušel se neusnout. Zato Ginny na jeho rameni usnula a on ji nechtěl budit. Ale za chvíli už mělo vyjít slunce a pokud Ginny zbudí teprve slunce, hned pozná, kdo Thomas je, naštve se na něj a uteče do hradu.

A tak využil příležitosti. Lehce uchopil Ginny za bradu a natočil jí hlavu k sobě. Vážně vypadala roztomile, když spala.
Dal si ještě chvíli na zaváhání pak se k ní naklonil blíž a něžně ji políbil.

**

Ginny probudil dotek rtů na těch jejích a jelikož se domnívala, že je ve společenské místnosti, opravdu netušila, kdo je vedle ní. Ať už to byl kdokoliv, uměl líbat dobře a Ginny se nebránila. Teprve po chvíli si uvědomila absurdnost situace, odtáhla se odhodlaně se zadívala do očí chlapci vedle ní.

Velké černé oči, ve kterých se skoro ztrácela se na ni upíraly a ani jednou nemrkly. Ginny věděla, že v celých Bradavicích má takové oči jen jeden jediný člověk.

Odtáhla se víc a podle čupřiny tmavých vlasů se její domněnka potvrdila. Přesto však nemohla uvěřit, že se dívá do tváře Thomase Darka. Že sedí vedle Thomase Darka. Že cítí na ramenou plášť Thomase Darka. A že Thomas Dark... ji políbil.

"Tak co?" zazubil se Thomas. "Už se mnou půjdeš na rande?"
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dixie Dixie | Web | 23. listopadu 2012 v 14:49 | Reagovat

Je to super :)

2 Verča Verča | Web | 23. listopadu 2012 v 14:51 | Reagovat

Suprové moc se ti to povedlo...

3 zelvicka7 zelvicka7 | E-mail | Web | 23. listopadu 2012 v 14:56 | Reagovat

[2]:[1]: Děkuju. :-) Trochu jsem se bála, jestli jsem to nepřehnala... ;-)

4 Sasanka-chan Sasanka-chan | Web | 23. listopadu 2012 v 15:13 | Reagovat

Jé, to je pěkný! :-) Tak teď mě fakt zajímá, jak Ginny bude reagovat. :-D Těším se teda na dlaší pátek. ;-)
Jinak, v anketě jsem hlasovala pro to, aby Ginny měla konkurenci a napadlo mě, že by to mohla být ta jistá Klára, o které jsem se zmiňovala(když jsem si žádala o tuto povídku), že je jeho nejlepší kamarádka, která ho už nějaký čas miluje. Ale kdybys do povídky nepřidala žádný pár, tak by se mi to takhle líbilo, vyhrávají u mě tyhle dvě možnosti. Pak, kdyby měl Thomas konkurenci, nebylo by to špatný, ale nevím, jak ostatní, já bych to nebrala. A Dramione je tvůj nejoblíbenější pár, že? Tuto možnost bych nebrala vůbec, protože netuším, proč se o nich v této povídce zmiňovat. :-D

5 Megamax Megamax | Web | 23. listopadu 2012 v 15:34 | Reagovat

Máš zájem o to že by ses zučastnil/a aktualní bleskovky a získal/a diplom jestli ano tak se jí zůčasti na novém blogu Megamax kde stačí zodpovědět pouhých šest otázek no tak tedy hodně štěstí.

6 Rosie Rosie | 24. listopadu 2012 v 8:41 | Reagovat

Pekne :-|

7 Lili Lili | Web | 24. listopadu 2012 v 22:12 | Reagovat

spriateliš ? :)

8 Sára Sára | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 20:08 | Reagovat

Ta červená se trochu špatně vůči té fialové čte, takže mi trvalo trochu déle než-li jsem to přečetla.
...

Krásné pokračování, moc se těším na další, snad mu dá šanci a na to rande s Tomem půjde. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama