Life is nothing but a game, that most of us will lose.

7. kapitola - Protivná Arianne

3. listopadu 2012 v 14:15 | zelvicka7 |  Lady Malfoy
Můj pane moc nepíšu, co? Za to se omlouvám. Hlavně Rosie. Ale je tu 7. kapitolka k Lady Malfoy, tak snad aspoň někoho potěší...Od té chvíle byla Hermiona jako zombie. Nemluvila, nejedla, skoro ani nezdvihla hlavu, když se s ní někdo pokoušel navázat řeč. Nebyla tak schlíplá jen kvůli Dracovi - mohlo za to mnohem víc věcí. Hlavně Arianne Storxová, Dracova přítelkyně.

Pár dnů potom, co ji Hermiona potkala si totiž pronajala pokoj v Děravém kotli hned vedle toho jejího. A to nebylo nejhorší.

Pokaždé, když Hermionu potkala (a to se stávalo oravdu hodně často), se na ni zamračila a hrdě zdvihla hlavu. Samozřejmě - Hermioně nevadilo mračení - na to byla zvyklá už hodně dlouho. Vadil jí pohled, kterým jí Arianne vždy propíchla. Byl pohrdavý a označoval Hermionu za méněcennou lidskou bytost.
S každým takovým pohledem klesala Hermiona stále níž a níž. A aby toho nebylo moc, dost často potkávala Draca. Chodil za Arianne do pokoje, ale vždy, když ho Hermiona zahlédla se schovala do svého pokoje a počítala do sta, než vyšla ven.

**

Jednoho dne však Hermiona zaslechla z Ariannina pokoje pláč. To se ještě nikdy nestalo a Hermionu to udivilo. Dobře poznala, že je to Arianne, protože její hlas si pamatovala.
Po chvilce přemýšlení se zvedla z kostrbaté matrace, vyšla z pokoje a zastavila se před Arianniným pokojem.

"Arianne?" zavolala a zaťukala na dveře.

Odpovědí jí byl jen další vzlyk a ona si živě dokázala představit Arianne, jak sedí na svojí posteli a pláče, zatímco hezké vlnité černé vlasy jí zakrývají obličej.

Hermiona se dlouho nerozmýšlela a vzala za kliku. Bylo otevřeno a tak vešlo dovnitř a okamžitě Arianne uviděla. Vypadala ještě hůř než si ji představovala.

Seděla se zkříženýma nohama u postele a hlasitě vzlykala. Velké světle modré oči měla plné slz a zarudlé. Vlasy lemující obličej vypadaly, jako by je několik dnů nerozčesala.

"Arianne?" zeptala se tiše Hermiona a jen na ni zírala.
Dívka k ní zvedla vlhké oči a nepatrně se usmála. Pak vzala jakýsi papír, který ležel vedle ní na zemi a natáhla ho k Herm.
Ta si ho od ní vzala, rozložila ho a začetla se...

Milá Ari,
nemysli si, že by mi na tobě kdy záleželo. Byla jsi pro mě zábavou a už jsi mě bavit přestala. Proto už tě nechci nikdy vidět a abych nebyl tak krutý... dávám ti dárek. Máš ho vypálený na pravém zápěstí.

Tvůj Draco

Arianne natáhla k Hermioně pravou ruku. Na zápěstí se jí lesklo tetování - černé srdce propíchnuté šípem. Ze všech Arianniných ranek vytékala rudá krev, která stékala dolů a kapala na koberec.

"Proboha," vyjekla Hermiona a nevěřícně se černého srdce dotkla.

V tu chvíli ucítila za pupíkem prudké škubnutí a i s Arianne se přemístila do neznáma.

**

Byla to rozlehlá místnost s kamennou podlahou a mramorovými sloupy, ve které Hermiona nikdy nebyla.

"Přivedlas ji, Ari?" ozvalo se jí za zády a ona se prudce otočila. Uviděla tu známou blonďatou hlavu a Draco došel až k nim.
"Ano," usmála se dívka vedle Hermiony a odhalila zářivě bílé zuby. Pak vrhla na Hermionu pohrdavý pohled, odfrkla si a pronesla:

"A ona udělala zásadní chybu. Uvěřila mi."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anička Nováková Anička Nováková | 3. listopadu 2012 v 14:20 | Reagovat

Páni! Tak tohle je vážně něco... Má to vážně city a je to vynikající. Přesně na něco takového jsem dlouho čekala! :-)

2 Ametten Ametten | Web | 3. listopadu 2012 v 14:24 | Reagovat

Hustý!!! úžasná povídka, začala jsem ji číst a nemůžu se odtrhnout .. taky píše :)

3 Sasanka-chan Sasanka-chan | 3. listopadu 2012 v 14:47 | Reagovat

Pěkná kapitola. :) Já opravdu myslela, že se na ni vykašlal. :D

4 Rosie Rosie | 3. listopadu 2012 v 16:42 | Reagovat

Ja nemam slov. Super.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama