Life is nothing but a game, that most of us will lose.

Hraničářův učeň 1

15. prosince 2012 v 18:33 | zelvicka7 |  Recenze na knihy
Tak jsem si řekla, že si napíšu recenzi... na nějakou knížku. Tuhle knížku jsem četla už déle než před měsícem, ale mám ji ráda.


1. Rozvaliny Gorlanu


Stručný obsah: Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné... (zdroj)

Můj ještě stručnější obsah: Jednička je vlastně celá o tom, že Will zjišťuje, že Hraničáři nejsou špatní. Z jeho a Horáce se stanou po nějaké době přátelé. A to ostatní není zase tak důležité...

Můj názor: Zpočátku mi tahle kniha připadala úžasná. Pořád se mi líbí, ale po nějaké době jsem zjistila, že ostatní díly jsou podle mě lepší. :-)

Co se mi na knížce líbilo: Je to vážně poutavě napsané a miluju fantasy. Líbí se mi, že je to napsané jak pro starší, tak i pro ty mladší. Kdybych tuhle knížku neobjevila, nevím, co by se stalo... :-/

Co se mi na knížce nelíbilo: Trvá hrozně dlouho, než se na sebe Will a Horác přestanou zlobit...

Hodnocení knihy: 9/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ros-se ros-se | 17. prosince 2012 v 9:16 | Reagovat

Dostala jsem se do 6. kapitoly !!! :D Tahle kniha je super

2 sniperovka sniperovka | 18. prosince 2012 v 15:58 | Reagovat

Četla sem, a líbila se mi :) Taky hodnocení 9/10, protože se až na konci objeví to duležité, o co tam šlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama